• Wpisów: 279
  • Średnio co: 4 dni
  • Ostatni wpis: 200 dni temu, 17:03
  • Licznik odwiedzin: 32 702 / 1287 dni
 
nataloa
 
Federico Moccia to jeden z moich ulubionych pisarzy powieści miłosnych. Urzekł mnie kilka lat temu książką ,, Trzy mety nad niebem'', którą kocham ! W te wakacje sięgnęłam po ,, Chwilę szczęścia'' :)
  Nicco był dotąd w szczęśliwym związku z Alessią, jednak w dzień jej urodzin odchodzi od niego bez słowa wyjaśnienia. Chłopak jest zdruzgotany, złamała mu serce. Jego przyjaciel, Gruby próbuje mu pomóc wyjść z otchłani tęsknoty, jednak bez większego skutku. Włoch czuje jakby cały świat zawalił mu się na głowę; nie dość, że nie ma już JEJ, to niedawno stracił, bliskiego swojemu sercu, ojca. Został teraz głową rodziny, czego kompletnie nie chce. Siostry zrzucają na niego swoje nieodpowiedzialne problemy, co go tylko irytuje.
  Podczas kolejnej kolacji z Grubym , na której nadal jeszcze myśli o Alessi, do baru wchodzą turystki. Przyjaciel Nicca oczywiście nie może przepuścić takiej okazji i zaprasza dwie do ich stolika. Ania i Paulina to polki, znają angielski i trochę włoski, ale dogadanie się nie jest takie łatwe. Ich znajomość nie kończy się na jednym wieczorze, przyjaciele codziennie przyjeżdżają po swoje nowe koleżanki i pokazują piękne miejsca w Rzymie. Nicco w końcu akceptuje odejście byłej dziewczyny i skupia się na Ani,  mimo iż mają przed sobą barierę językową , jest im razem bardzo dobrze :)
Ale jak rozwinie się ta historia ? Dalszej części już wam nie będę opowiadać.
   Książka mi się bardzo podobała i oderwała mnie od rzeczywistości :P Tak bardzo chciałabym pojechać do Włoszech ... Wykorzystałam sporo karteczek, by pozaznaczać fragmenty :) Lubię u Moccia opisy przeżyć, są zawsze trafne oraz jego przestronną wiedzę, w jego powieściach jest wiele ciekawych wzmianek na wszelakie tematy. Do tego, dzięki akurat tej pozycji , poznałam trochę włoskich słów, które cały czas się przewijały :) Dostarczyła mi przyjemnie spędzonych chwil i nowego spojrzenia na świat, życiowe decyzje oraz podróże. Mimo że zaczyna się dosyć smutno, to później jest bardzo pozytywna. Bardzo wciąga i umila popołudnie :)
  Bardzo polecam, jeśli to wasze klimaty :) Z pewnością nie zmarnujecie czasu, który jej poświęcicie :)
Snapchat-1586813535810461584.jpg

gnluduk.blogspot.com/
www.instagram.com/g.n.luduk/

Nie możesz dodać komentarza.