• Wpisów: 279
  • Średnio co: 4 dni
  • Ostatni wpis: 200 dni temu, 17:03
  • Licznik odwiedzin: 32 702 / 1287 dni
 
nataloa
 
Jest to plon współpracy trzech znanych amerykańskich pisarzy. Każdy z nich napisał po jednym kilku rozdziałowym opowiadaniu , w których punktem wyjścia jest miasteczko Gracetown i... wielka śnieżyca.
 W pierwszej części książki poznajemy dziewczynę o imieniu Jubilatka , której plany na święta,  niespodziewanie robią zwrot o sto osiemdziesiąt stopni i jest zmuszona wsiąść w pociąg jadący prawie na drugi koniec kraju. Jadnak jej podróż nie trwa długi czas, gdyż tory nie nadają się do jazdy. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rusza do miasta, w którym poznaje kilka osób, w tym Stuarta. Chłopak usłyszawszy jej sytuację , proponuje , by święta spędziła u niego w domu. Po wahaniach Jubilatka zgadza się i poznaje rodzinę sympatycznego, nowego kolegi. Czy te święta jeszcze będą dla niej udane ?
 Tytuł drugiego opowiadania ,, Bożonarodzeniowy Cud Pomponowy"  z początku wywołał grymas zmieszania na mojej twarzy. Oczywiście nie skojarzyłam w pierwszej chwili pomponów z cheerleaderkami, co było moim błędem. Ten fragment powieści opowiada o trójce znajomych , spędzających razem Wigilię . Tobin , Diuk i JP dostają telefon od znajomego z informacją, że w barze, który prowadzi pojawiło się czternaście nastolatek ćwiczących szpagaty i wyskoki. Przekonuje znajomych o wyjątkowości tej okazji i namawia do przyjazdu. Jest tylko jeden problem - za oknem panuje śnieg , który przywłaszczył sobie również większość dróg.. Jak zakończy się ich podróż?
  W ostatniej części odwiedzamy pokój Addie i razem z nią odczuwamy jej rozpacz, jak później się okazuje , spowodowaną stratą drugiej połówki. Dziewczyna zatapia się w morzu smutku, ale z pomocą przychodzą do niej przyjaciółki. Po burzliwej rozmowie bohaterka zaczyna sobie zdawać sprawę ze swego egoizmu, a kolejne sytuacje tylko potwierdzają jej przypuszczenia. Gdy zostaje poproszona o przysługę, postanawia udowodnić, że nie myśli wyłącznie o swojej osobie. Jaka jest jednak prawda ? Czy sprosta niby niepozornemu wyzwaniu ?
  Książka ta jest dobrym towarzyszem zimowych i świątecznych wieczorów. To cudowne uczcie wejść do świata, kameralnego miasteczka , w okresie Bożego Narodzenia , w środek śnieżycy. Wszystkie te okoliczności tworzą bardzo przyjemny klimat. Powieść wciąga i z pewnością umila czas oraz nadaje się na półkę prawie każdego nastolatka. Przekazuje wiele wartości i zaskakuje. Nie jest typową, banalną lekturą młodzieżową , a nawiązania opowiadań do siebie wzajemnie miło zaskakują, tak że w końcowym fragmencie dochodzimy do kilku konkluzji jednocześnie. Warto przynajmniej do niej zajrzeć.
IMG_20161227_152312.jpg

www.instagram.com/g.n.luduk/
gnluduk.blogspot.com/

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego