• Wpisów: 279
  • Średnio co: 4 dni
  • Ostatni wpis: 200 dni temu, 17:03
  • Licznik odwiedzin: 32 702 / 1287 dni
 
nataloa
 
 Za namowami mojej młodszej kuzynki , postanowiłam sięgnąć po mangę. Jest to rodzaj japońskiego komiksu, który w ostatnim czasie zyskał dużą sympatie polskich nastolatków. Jedną z jego cech szczególnych jest konieczność czytania ,, od tyłu '' oraz od prawej strony do lewej. Tę napisał Tsugumi Ohba, a tak zwaną kreską zajął się Takeshi Obata.
W owym tomie poznajemy dwóch gimnazjalistów; Mashiro i Takagi. Ten pierwszy od zawsze marzył o zostaniu mangaką, rysownikiem komiksów i w młodszych latach z wielką radością obserwował prace swojego wuja, który właśnie tym się zajmował. Jadnak po jego śmierci chłopakowi zmalał zapał. Za to Takagi jest znany w szkole jako najlepszy uczeń, który bez żadnego problemu zda każdy test. Pewnego dnia Mashiro wracał się do szkoły po swój notatnik. Znalazcą okazał się właśnie klasowy prymus, który pod wrażeniem talentu chłopaka, zaproponował, by spróbowali coś stworzyć razem . Czy mają szanse osiągnąć sukces ?
Mimo iż, jak wspomniałam mangi są pisane w nietypowy sposób i obawiałam się problemów podczas czytania, uporałam się z nią bardzo szybko. Gdybym była trochę młodsza z pewnością uznałabym, że jest to wspaniała historia. Jednakże moje odczucia są dosyć mieszane. Nie podobała mi się budowa psychologiczna postaci, która w wielu momentach raziła infantylnością, lecz staram się być wyrozumiała, bo komiksy żądzą się swoimi prawami, a fabuła, sama w sobie, była całkiem ciekawa. Dodatkową zaletą sięgnięcia po mangę, jest możliwość odskoczenia od poważnych powieści oraz choćby minimalne zapoznanie się z Japonią czy raczej japońską młodzieżą. Można wyłapać wiele różnic miedzy pozycjami zachodnimi.
Myślę, że dla każdemu nastolatkowi szukającemu czegoś nowego i nietypowego powinna ta książka przypaść do gustu.
okladka-200.jpg

gnluduk.blogspot.com/

Nie możesz dodać komentarza.